top of page

PIRPIR DAMI

Geleneksel taş ev mimarisinin özelliklerini taşıyan oda, 1800'lerde ineklerin barınağı, 1900'lerde bağ motorlarının park alanı olarak kullanılmış. Bugün otelimizin modern suit odalarından biri. Odanın ismi, ada halkının bağ motorlarına verdiği bir isim. Motorun çıkardığı sesiyle özdeş PIRPIR, bizim de odamızın ismi olarak anıları yaşatıyor.

KARASAKIZ

Çiftliğin tek ikinci katıdaki suit odası. 1800'lerde inşa edilmiş olan Çiftliğin sahiplerinin her dönemde ev olarak kullandığı bölüm. Oda, ismini adanın muhteşem şaraplık siyah üzümünden alıyor.

VASİLAKİ

Hemen Karasakız’ın alt katında, her dönem, çiftlik sahiplerinin yaşam alanı olarak kullanılmış diğer bir suit odamız. İsmini ise adanın vazgeçilmez beyaz şaraplık üzümlerinden Vasilaki'den alıyor.

KİLER

Yıllarca evin mutfağı olarak kullanılmış mekan, taş yapının eşsiz mimari görselliği ile birlikte mutfak sırlarını kendine saklamışçasına bugünkü koşullarına uyumlu ve vakur, konuklarımızı ağırlıyor.

SAMAN DAMI

Çiftlikteki atların ve samanlarının korunduğu alan, o günlerde verdiği hizmeti isim olarak taşısa da, modern iç tasarımıyla en sevimli odalarımızdan biri.